Šťastný nový rok 2011

Tak jsem dnes byla “čipominkovaná”, že nic nepíšu ani sem ani do mailu, tak to teď napravuju:-) Ale uznávám, že bych měla dát vědět, jak jsme prožili naše první a poslední americké Vánoce.

Jak už jsem psala dřív, tak na Štědrý den jsme kolem poledne dorazili k Janě a Cedrickovi. Vzala jsem s sebou zelňačku alias jídlo chudých, Jana už měla brambory na salát, tak jsme jich pár snědli k té polívce a myslím, že byla moc dobrá. Nebo takhle, nikdo si nestěžoval:-) A pak jsme přes odpoledne vařili, hráli si s Vilíkem a tak. Ještě pak přišli další Janini kamarádi, kdy paní je Češka, pán Američan a mají syna, co je asi o týden mladší než Vilík, tak to bylo super, že nás bylo tolik. Na véču jsme pak sice neměli rybí polévku, ale bramborový salát byl úplně jak domací, a místo kapra jsme měli sumce v trojobalu a fakt vynikající. Protože jsme mysleli, že toho bude málo, tak Cedric ještě upekl krůtu a udělal k tomu moc dobrou brusinkovou omáčku, ale byli jsme už po sumci přecpaní, tak krůta zůstala na druhý den na oběd, což se taky hodilo:-)

Odcházeli jsme domů na boží hod kolem druhé a pak jsme koukali na pohádky. Na Štěpána nevím, co jsme dělali. Asi jsme šli do San Francisca a chtěli jsme jít bruslit. Ale byla tam taková fronta, že jsme přehodnotili naše rozhodnutí a půjdem tam některý všední den odpoledne v lednu alias během příštích dvou týdnů.

Zbytek volna jsme strávili pobíháním po všech čertech:-) Tím myslím dopravní úřad, kde si pan Jirka nechal po roce a čtvrt opravit překlep na řidičáku, jeli jsme koupit tašku, abychom mohli odvézt ten náš binec, neboť po spakování třech kufrů jsem se vystresovala  (právem), protože pořád toho zbývalo víc než dost. No a tak dále.

V pátek jsme si samozřejmě přispali a kolem poledne jsme vyšli do města alias nakoupit potraviny. Cestou jsme to vzali přes Stuartův byt. On i Martina jsou v Kanadě, tak jsme jim zalévali kvítko a brali poštu. Když jsme došli do obchodu s jídlem, tak jsem měla strašnou radost, protože jsme našli sardelovou pastu na jednohubky. Tak to bylo super. Ale pak jsme přišli domů a radost mě přešla, protože jsme koupili blbé okurky, které byly zavařené ve sladkém nálevu. Fakt to na ty jednohubky nešlo dát. Tak ale i tak jsme je snědli a byly fajn:-)

V dalším obchodě jsme si koupili jednu velkou láhev sektu na odpoledne a dvě malé na cestu do SF. Jeli jsme se totiž podívat na novoroční ohňostroj a říkali jsme si, že si tam ty lahvičky otevřeme nějak na tajňačku. Tak neotevřeli, ale k tomu se dostanu.

Ono totiž o účasti na ohňostroji nám tak trochu udělala obrázek cesta metrem. Totálně plný vlak už napůl opilých a zhulených lidí:-) A samotné San Francisco, a hlavně Embarcadero bylo narvané k prasknutí. Ohňostroj byl ale moc fajn, bylo jasno a pršet začalo až když jsme byli skoro v metru. Vlak domů do Berkeley byl překvapivě poloprázdný. Když jsme dorazili na byt, tak jsme ještě koukali na Erkyla Poaróta a druhý den jsem se probrala v jedenáct:-)

Prvního jsem se viděli s Janou a druhého jsme byli pozvaní ke Švecovým na oběd. Hlavní jídlo byla knedlíčková polévka a svíčková, což bylo moc dobré. A mimo to jsme se ládovali chlebíčky, sýry, cukrovím a pili jsme víno, takže jsme z oběda odcházeli po desáté:-) Bylo to moc fajn.

Tak a dnes jsem se vzbudila a mám rýmu, takže mě to jako moc nebaví, ale doufám, že to brzo přejde!